REMATCH - co se vlastně stalo

30. října 2017 v 19:37 |  2. měsíc US
Ahoj!

Omlouvám se, že píšu po takové době, ale článek jsem nepsala záměrně. Bylo toho moc a já nevěděla, co napsat a chtěla jsem počkat, až se to nejdřív vyřeší. Takže co se vlastně stalo...

Co jsem přijela k rodině, tak jsem se dozvěděla, že budu muset pracovat v noci od neděle do pátku. Od 3 ráno do 10 dopoledne. Byla jsem více, než překvapená a hned jsem jim na to řekla, že o tom nepadlo ani slovo. A je to tak. Vyměnili jsme si několik e-mailů, skypovali jsme, než jsme matchli a v profilu taky nic takovýho napsaný neměli a najednou na mě tohle vytáhli. Já nevěřila vlatním uším, opravdu. Měla jsem pracovat od pondělí do pátku přes den a víkendy volný. Najednou to vůbec neplatilo. Měla jsem jen sobotní noc na to, abych se pořádně vyspala. Má práce obnášela zůstat vzhůru a kontrolovat malýho, dát mu najíst (HM nekojila), přebalovat, prát mu a mýt lahve. Do teď nějak nechápu, proč se prát muselo v noci, ale budiž.. Po první noci jsem s nimi mluvila znovu, že si opravdu nemyslím, že mi o tom říkali, ale že to zkusím. Psala jsem o tom i LCC a ta mi odpověděla: Ok.

Po pár dnech jsme zkusili mojí šichtu změnit a pracovala jsem od 9 večer do 4 ráno. Plus jsem se k tomu dozvěděla, že důvod proč HM nemůže v noci vstávat k malýmu, je ten, že má nějaké zdravotní problémy a musí mít dostatek spánku. Já to všechno chápu, ale to mi to nemohli říct dřív? Kdyby mi to řekli, tak bych si vybrala jinou rodinu a oni au pair. Po noční šichtě jsem prospala den, nehnula jsem se z postele a nechtěla nikam chodit. Každou noc jsem přemýšlela, jestli mi to za to stojí, jestli to vydržim nebo jestli risknu rematch s rizikem odletu zpět domů. Byla jsem z toho dost zklamaná. Jednu noc jsem to už nějak nedávala. Byla jsem unavená. Tím spíš myslím unavená z celýho toho podrazu, že tohle není ten rok, co jsem tu chtěla strávit a tohle dělat nechci. Ujasnila jsem si, co chci a to byl rematch. Že to prostě risknu i přes to, že bych nemusela najít rodinu a jela domů. Myslela jsem, že bych mohla mít nějakou šanci a věřila jsem si v tom. Přes den jsem to řekla HM, která se tvářila, že to chápe a volala LCC. Pak mi jí dala k telefonu. LCC mě pomalu seřvala do telefonu, že jsem podepslala nějaká pravidla a že rodina je neporušuje a že nemusím najít rodinu v rematch atd.. Tak jsem jí řekla, co si o tom všem myslim a dala jí zpět HM. Pak jsem jen slyšela, jak mě HM do telefonu pomlouvá a všechno to obrátili proti mě. Já osobně si myslím, že LCC věděla kulový o mém rozvrhu a měla mylné infromace. Ano, je pravda, že au pair v noci pracovat může, ale to by o tom alespoň mohla předem vědět ne? Nebo snad od toho celý ten matching je. Ihned jsem volala Program Director a řekla jí vše, co se stalo z mého pohledu. Ta zněla, že má trochu pochopení. Po tomto dni už rodina najednou nepotřebovala, abych pro ně pracovala. Ani mi to neřekli, porstě jsem v 9 večer přišla na šichtu a nikde nikdo. Tak jsem psala, jestli se mám postarat o malýho a HM mi napsala, že ne. Že už mě nepotřebují.

Trvalo pár dní, než se objevila LCC. Podepsali jsme papíry a HM mi řekla, že se mám za dva dny odstěhovat, aby mohla můj pokoj ukazovat dalším au pairkám. Tak mi LCC slíbila, že mi najde místo, kde můžu zůstat, že u ní to nejde. Poslední dny u rodiny byly děsný. Cítila jsem se tam, jak vetřelec a těšila jsem se, až vypadnu. Měla jsem odejít v pátek v poledne a má LCC mi v 9 ráno napsala e-mail, že si mě nějaká LCC vyzvedne. Super přístup opravdu. To už jsem byla druhý den v rematch. Vyzvedla si mě Maika, jiná LCC, která dřív byla au pair v Americe a taky byla v rematch. Mají velký dům, tudíž u nich může "bydlet" více au pairek. Stalo se, že jsme tam pár dní byly třeba tři au pairs. Nejdéle jsem tam byla s jednou dánkou, která byla v rematch už podruhé. Řekla bych, že jsme v rematch procesu byly poměrně podobnou dobu, takže jsme to nějak spolu prožívaly.

Rematch trvá zpravidla 14 dní. Já si vyhledala spoustu kontaktů na LCC z různých koutů USA a napsala jim e-mail, co se stalo a požádala je o pomoc s hledáním rodiny. Asi z 80 se mi ozvalo tak 10, které mi buď poslali informace o nějaké rodině nebo se mi omluvili, že bohužel teď o žádné volné rodině nevědí. Bylo to dost stresující období. Rodin jsem měla poměrně dost, ale nikdy to s žádnou nevyšlo. Po prvním týdnu jsem mluvila se super rodinkou z Bostonu. I já jsme se jim líbila, akorát ještě mluvili s mou bývalou LCC a najednou mi napsali, že po rozhovou s ní, nebudeme dobrý match. A víc mi k tomu nebyli schopní napsat. Ke konci rematch mi tohle napsala ještě jedna rodina a ta mi i napsala, co jim ta má LCC řekla. Když jsem ty důvody viděla, tak jsem nevěřila vlastním očím. Samý lži. Jako třeba, že jsem šla do rematch po prvním dnu?! :D Nebo že jsem věděla, že takhle budu pracovat. A také, že jsem se ani nesnažila situaci řešit. Co si to vůbec dovoluje říkat takový lži?! Zajímalo by mě, jestli si ta ženská vůbec uvědomuje, že mi těmahle kecama odhání rodiny a takhle nemám šanci nikoho najít. Podle mě tyhle lidi by tuto práci dělat neměli. Když je to nebaví nebo obtěžuje. Hned jsem ten e-mail ukázala Maice, té LCC, u které jsem bydlela a ona sama byla dost překvapná a volala Program Director. Od té doby se nic nestalo, ale já bych tuhle situaci ráda řešila. Protože tohle se nemůže dít, aby o vás LCC lhala vašim budoucím rodinám, místo toho, aby vám pomohla. Už jen kvůli těm holkám nebo klukům, kteří se můžou ocitnout v podobné situaci. Taky mě dostalo, jak se ty rodiny tvářily, že mi strašně rozumí a chápou a pak stačilo, aby slyšeli jinou verzi a moje už je vůbec nezajímala.

Po tomhle jsem cítila obrobskou beznaděj. Měla jsem asi poslední 4 dny do konce rematch. Říkala jsem si, že to nemá smysl se snažit, když pak stačí, aby mi to zkazila LCC. Už jsem přestala doufat a začala jsem se těšit domů. Chtěla jsem zůstat v Americe a dostat ještě šanci si to tady nějak užít a objevovat nová místa a tak dále. Ale už jsem se smiřovala s tím, že mi to není souzeno. Moji nejbližší mě hodně podporovali a za to jsem jim moc vděčná. Těšila jsem se, že je zase uvidím a že mi bude doma dobře. V tomto mém rozpoložení se mi ještě ozývaly rodiny, ale už mě nějak opustila představa, že by si mě nějaká z nich vybrala. Mezi nimi i byla rodina z Kalifornie, kousek od San Francisca. Volala jsem s nimi, řekla jim mojí situaci, proč jsem v rematch (to jsem omývala stále dokola u každého skypu s rodinami). Řekli mi, že se ještě ten den rozhodnou, že budou ještě volat s LCC. Takže mi bylo jasné, jak tohle dopadne. Potom mi HM volala znovu a ptala se mě na různé dodatečné otázky. Došlo mi, že to souvisí s tím, co jim řekla má LCC. Řekla jsem jí, jak to vidím já a jak to bylo doopravdy. Ona, že mi věří a že nechápe, jak jsem se mohla ocitnout v takové situaci a že je hrozné, že se rodina rozhodla vzít si někoho z cizí země, aby se jim staral o dítě v noci. Že v Americe na to mají službu, ale že je drahá. Poděkovala jsem jí, že i přes to, že s ní mluvili, že chtěla slyšet mou verzi a že mi věří.

Čekala jsem do noci na e-mail s rozhodnutím a nakonec mi napsali, že si mě vybrali! Ze mě spadl takovej šutr a měla jsem neuvěřitelnou radost. Akorát jsem musela ještě týden počkat, než jsem se k nim mohla přestěhovat, protože u nich byla jejich au pair. Toho jsem se trošku bála hlavně kvůli mé finanční situaci, protože jsem nepracovala, ale i přes to jsem byla ráda, že mám ještě šanci začít znovu snad u lepší rodiny.

I přes to, že tento článek píšu po nějaké době, tak vzpomínky na tohle období jsou dost čerstvé a musím říst, že to se mnou trošku zamávalo. Na druhou stranu jsem na sebe hrdá, že jsem se za sebe postavila a prosadila si svoje. Že jsem v cizí zemi sama a musím za sebe bojovat v cizím jazyce. Ale o tom to všechno je. Nejsou to jen usměvavé fotky. Je za tím mnohem víc a člověk se někdy musí poprat s překážkami, co jim život připraví. Ale tak už to chodí.

Vy, co jste nebo se dostanete do rematch, tak zachovejte chladnou hlavu. Dá se to zvládnout i když je spousta lidí a věcí proti vám. A rodin je spousta, co potřebují au pair, jako jste vy. Přeji vám hodně štěstí, ať se dostanete ke správné rodině, u které budete spokojení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekC MirekC | Web | 20. listopadu 2017 v 9:24 | Reagovat

Tak trochu si myslím, že jsme pro ně lidé druhé třídy - ti z východu, z bývalých komunistických zemí za oponou. Jsme pro ně námezdní síla. Oni mají peníze a myslí si, že se za ně dá koupit cokoli. Na druhou stranu, s s občasným hlídáním v noci bych tak trochu počítal.

2 Petra Petra | 27. listopadu 2017 v 10:26 | Reagovat

Když jsem to četla, uplně jsem si říkala, páni... Strašně moc tě obdivuji, že to tak zvládlas ustát a nenechala ses zastrašit. Taky se chystám do USA a strach z rematch mám velký. Přece jen přes skype se může zdát vše růžové...
Doufám, že nová rodina je mnohonásobně lepší než ta minulá a přeji ti, abys u nich prožila krásný rok, možná dva. :)
https://lifewithpetra-blog.blogspot.cz/

3 tva tva | 17. prosince 2017 v 2:41 | Reagovat

[1]: Kdyby to bylo občasné hlídání, tak mi to asi ani tak nevadí... :) Jde o tom, že  to po mě vyžadovali 6 nocí v týdnu a to není pro mě. Proto jsem sem nejela.

4 tva tva | 17. prosince 2017 v 2:42 | Reagovat

[2]: Děkuji. :) Koukala jsem na tvůj blog a máš ho moc pěkný. Přeji hodně štěstí v Americe. Určitě si to užiješ!

5 MirekC MirekC | Web | 23. prosince 2017 v 10:29 | Reagovat

Všechno nejhezčí během svátkú vánočních, i po nich, hlavně dobré zdraví, hodně lásky bez které to nejde a také trochu toho pokakanýho štěstíčka.
Do nového roku 2018 přání kéž je lepší než letošní a ať se nám  splní ty naše skromné tužby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama