Návštěva ambasády

12. července 2017 v 11:46 |  Před odletem US
30. června jsem skončila v práci. Kolegyně se se mnou moc hezky rozloučily, až mě to dojalo. Je to hřejivej pocit vědět, že ve vás někdo věří a přeje vám to nejlepší. Takže konec práce proběhl hladce, trochu smutně a teď se můžu soustředit na přípavy do USA. Hned v pondělí jsem zašla na úřad práce, kde mi schůzky naplánovali na 25. a na 26.7?! Nemůžu jít v jeden den, to by bylo moc jednoduchý.. :) Dále jsem se neochotně pustila do vyplňování žádosti o vízum. Nejdřív jsme myslela, že se z toho zbláznim, ale agentura vám pošle návod na vyplnění a s tím to šlo jedna báseň. Nějak jsem se tím prokousala, zaplatila jsem poplatek (kterej se mi nejdřív nechtěl přičíst, tak jsem prodělala menší infarkt, že se mi odečetly peníze a nic :D) a naplánovala si shůzu na 11. červnece od 10:15. Vytiskla jsem potřebné dokumenty, nechala se vyfotit a doufala, že mám všechno dobře.

Do Prahy jsem jela s mamčou a ségrou s tím, že návštěvu na ambasádě spojíme s procházkou po památkách, náupech atd.. Vyrazily jsme v půl 7. Jsem ráda, že jsme jeli autem a nemusela jsem se táhnout busem, takže títmo děkuji mé mamince. Před cestou jsem asi pětkrát zkontrolovala, jestli mám všechny dokumenty (nakonec mi z toho zkontrolovali asi 2 papíry). Přijely jsme do Prahy a ještě měly spoustu času, tak jsme šly na snídani a potom jsem se odpojila a šla na ambasádu. A jak to tam vlastně probíhá? Stoupla jsem si před ambasádou do fronty a nahlásila své jméno a vypla mobil. Dovnitř nás pouštěli po dvou, tam je kontrola podobná na letišti, nechala jsem jim mobil a dostala visačku. Vytáhla jsem si číslo a čekala.. Nejdříve jsem šla k prvnímu okýnku, kde jsem mluvila česky. Paní si vzala dokumenty a za fotku jsem platila zbytečně, protože jí ani nepotřebovala. Dostala jsem brožuru a čekala na otisky prstů. Tam už jsem mluvila anglicky. Naposledy si mě zavolali na pohovor v angličtině. Tam stál příjemný a usměvavý američan, který se se mnou bavil česky (otázky ohledně rodiny mi pokládal v angličtině, ale ostatní věci jsme řešili v češtině). Všechno proběhlo v pořádku, ale řekl mi, ať mu ještě mailem pošlu potvrzení o zkušenostech s dětmi pod dva roky, když se budu starat o miminko. Ale to je jen detal. Mail už jsem poslala, tak snad v pohodě. To bylo vše, vrátili mi telefon a já se vrátila k mamče se ségrou, které si zatím procházely Prahu. Něco jsme pokoupily, daly jsme oběd a jely domů.

V minulém článku jsem psala o parťačce do letadla, která také míří do Alexandrie. Tak už máme další parťačku, která bude bydlet kousek od nás. :)

Postupně nakupuji nějakou kosmetiku, co je ve slevě a začíná se to pěkně hromadit. Taky už zbývají 2 měsíce a 8 dní.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekC MirekC | Web | 29. července 2017 v 10:25 | Reagovat

Zajímavá zkušenost. To mě asi už nepotká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama