Červenec 2017

Víza dorazila

19. července 2017 v 10:22 Před odletem US
Yes! Je to tu! Dneska od 9 hodin jsem byla téměř nalepená na okně a vyhlížela pošťačku. Netrpělivě jsem přešlapovala z místa na místo, když v tom vidím auto. Bleskurychle jsem seběhla schody a byla jsem u dvěří dřív než ona. Předala mi obálku z ambasády, zavřela jsem dveře a už jsem otevírala obálku vytlemená od ucha k uchu. Měla jsem neuvěřitelnou radost, že jsem zase o krok blíž. I když jsem věděla, že jsem víza získala a že mi přijdou, tak i přes to mnou projel blažený pocit, že víza vidím v mém pasu. Prostě, že to tu je a držím to v ruce. :D Když jsem si víza prohlížela, tak jsem si uvědomila, jak je ten odlet skutečný a že se rychle blíží. Když jsem na začátku června udělala match s rodinou, tak jsem si říkala, kolik mám na vše času a že odlet je za hodně dlouho. Ani jsem si nějak nemohla uvědomit, že v půlce září poletím do neznáma. A za chilku je to tady a i když mám obavy, tak se neuvěřitelně těším!

Co jsem pořídila v Primarku

18. července 2017 v 21:07 Před odletem US
Nazdárek,
nedávno jsem si prohlížela fotky z Londýna a vzpomněla jsem si, že jsem fotila nakoupené zboží z Primarku. A protože čekám, až mi přijdou víza - které by měly dorazit zítra, tak mě napadlo, že si zkrátím čas tím, že se s vámi podělím o to, co jsem tam předtím pořídila. O mé návštěvě Primarku si můžete přečíst ZDE. Ale i tak bych znovu ráda nákup v Primarku nějak shrnula.

Kdy do Primarku?
Poprvé jsem byla v Primarku v sobotu odpoledne. Vražedný. Jenom jsem tam nakoukla a nic jsem nekupovala, protože fronty u pokladen byly nekonečný. Kdo zavítal někdy do Primarku ať už v Londýně, v Drážďanech nebo v jiném městě, tak mi dá za pravdu, že většinou ty fronty jak u pokladen, tak i na kabinky jsou dlouhé a já obdivuju prodavače, co tam pracují, protože ty se nezastaví. Někdy jsou fronty na kabinky tak dlouhatánský, že se lidé převlékají za stojany a potom tam to obleření nechají válet po zemi. Když jsem měla ve všední den trochu času (odvedla jsem malýho do školky, uklidila barák a pak jsem měla pár hodin čas, než jsem šla zase pro dítko do školky), rozhodla jsem se tam jet ve středu v poledne a řekla bych, že rozdíl nebyl nějak znát. Lidí tam bylo dost, ale nebylo to tak zlý jako o víkendu. Takže pokud máte možnost, zavítejte tam v pracovní den.

Ceny v Primarku
Primark je známý tím, že tam seženete oblečení, kosmetiku, doplňky do bytu a další věci za nízkou cenu. To je pravda. Skutečně tam seženete zboží za velmi výhodnou cenu a kvalita většinou odpovídá tomu, jako když si to koupíte o pár stovek dražší. Je to riziko. Někdy je kvalita vyšší a někdy nižší. Já jsem si tam koupila sluneční brýle za 2 libry. Tyto brýle přežily snad všechno kromě přejetí parným válcem a stále drží. Oblečení mi taky drží a je pořád hezké. Tílko za libru nebo za dvě a nerozpadlo se. Nebo jsem si koupila obyčejné černé tenisky za 3 libry. Ty pořád drží, ale podrážka je taková, že už pomalu cítím povrch chodníku. Ale s tím musí člověk trochu počítat. Nakoupila jsem si tam náušníce. S tím jsem hodně spokojená, protože si nemůžu kupovat drahý doplňky, protože je ztrácim. :D Takže sada náušnic za 2 libry a jsem happy. S kosmetikou z Pimarku zkušenosti nemám. Kupovala jsem si tam jen dvě houbičky na make up za libru a ty mi bohatě stačí. Myslím, že i nějaké doplňky do bytu nepřijdou na škodu. Někdy tam jsou ale ceny hodně podobné těm jako třeba v H&M apod.., ale Primark nabízí spoustu slev jako třeba 2 věci za cenu 1 atd.. :)

Někteří lidé mají s Primarkem špatné zkušenosti. Já zatím dobré.. beru to trochu s rezervou.. Ale je to na každým, jestli si k tomu najde cestu. :)

A teď jako ochutnávku přidávám několik fotek mého nakoupeného zboží.
Nový vzhled

17. července 2017 v 23:00 Tak různě
Jelikož se odlet nedvratně blíží (už se mi o odletu i zdá), tak jsem se konečně dokopala k tomu, pozměnit vzhled blogu. Už dávno nejsem v Anglii a právě se zaměřuji na svou budoucí práci au pair v Americe, tudíž je asi vhodný, aby to tady tak vypadalo. Řídila jsem se heslem v jednoduchosti je krása a vzniknul tento výplod. Touto cestou děkuji mé sestřičce, která se v ohledu nastavování designu na blogu vyzná víc než já. Tak snad se vám alespoň trochu líbí.. :)

To do

13. července 2017 v 11:16 Před odletem US
Červen se přehoupl v červenec a pro mě to znamená věnovat se přípravám na plný úvazek. A i přes to, že jsem líné télátko, sama sebe překvapuji, jak mi to jde. Čemu se teda vyhýbám jsou lékařské prohlídky, protože návštěvy u lékaře, zubaře atd. nesnášim. Ale stejně mě to nemine. Jelikož už jsme si v červnu dělala seznam věcí, co splnit, tak jsem se rozhodla, že si ho udělám i tady. Když si na něco ještě vzpomenu, tak to sem dopíšu. :) Co už sem nepíšu, jsou veškeré poplatky (agentuře, pojištění, víza...) To už jsem tu na blogu psala, tudíž už se tu budu věnovat pouze tomu, co mě čeká, ať se neopakuju. :)

Co zařídit:
1. Víza - v procesu
2. Přihlásit se na úřad práce - hotovo
3. Odhlásit se z ÚP
4. Plná moc
5. Mezinárodní řidičák
6. Odhlásit se z pojišťovny
7. Zrušit balíček u operátora
8. Vyměnit peníze
9. Potvrzení od lékaře pro agenturu
10. Zubař
11. Oční + nové brýle
12. Vše okopírovat 2x (důležité dokumenty, pas, rodný list atd..)
13. Výpis z rejstříku trestů

Koupit:
1. Kufry (velký a malý) - hotovo
2. Dárky pro rodinu
3. Adaptéry - hotovo
4. Léky - v procesu
5. Antikoncepce na rok
6. Brýle
7. Kosmetiku, hygienické potřeby - v procesu
8. Deodoranty
9. Kartáčky na zuby + zubní pasta - hotovo

To je zatím tak to, co mě čeká. Ale mě ještě něco napadne, protože je toho ranec. :)

Návštěva ambasády

12. července 2017 v 11:46 Před odletem US
30. června jsem skončila v práci. Kolegyně se se mnou moc hezky rozloučily, až mě to dojalo. Je to hřejivej pocit vědět, že ve vás někdo věří a přeje vám to nejlepší. Takže konec práce proběhl hladce, trochu smutně a teď se můžu soustředit na přípavy do USA. Hned v pondělí jsem zašla na úřad práce, kde mi schůzky naplánovali na 25. a na 26.7?! Nemůžu jít v jeden den, to by bylo moc jednoduchý.. :) Dále jsem se neochotně pustila do vyplňování žádosti o vízum. Nejdřív jsme myslela, že se z toho zbláznim, ale agentura vám pošle návod na vyplnění a s tím to šlo jedna báseň. Nějak jsem se tím prokousala, zaplatila jsem poplatek (kterej se mi nejdřív nechtěl přičíst, tak jsem prodělala menší infarkt, že se mi odečetly peníze a nic :D) a naplánovala si shůzu na 11. červnece od 10:15. Vytiskla jsem potřebné dokumenty, nechala se vyfotit a doufala, že mám všechno dobře.

Do Prahy jsem jela s mamčou a ségrou s tím, že návštěvu na ambasádě spojíme s procházkou po památkách, náupech atd.. Vyrazily jsme v půl 7. Jsem ráda, že jsme jeli autem a nemusela jsem se táhnout busem, takže títmo děkuji mé mamince. Před cestou jsem asi pětkrát zkontrolovala, jestli mám všechny dokumenty (nakonec mi z toho zkontrolovali asi 2 papíry). Přijely jsme do Prahy a ještě měly spoustu času, tak jsme šly na snídani a potom jsem se odpojila a šla na ambasádu. A jak to tam vlastně probíhá? Stoupla jsem si před ambasádou do fronty a nahlásila své jméno a vypla mobil. Dovnitř nás pouštěli po dvou, tam je kontrola podobná na letišti, nechala jsem jim mobil a dostala visačku. Vytáhla jsem si číslo a čekala.. Nejdříve jsem šla k prvnímu okýnku, kde jsem mluvila česky. Paní si vzala dokumenty a za fotku jsem platila zbytečně, protože jí ani nepotřebovala. Dostala jsem brožuru a čekala na otisky prstů. Tam už jsem mluvila anglicky. Naposledy si mě zavolali na pohovor v angličtině. Tam stál příjemný a usměvavý američan, který se se mnou bavil česky (otázky ohledně rodiny mi pokládal v angličtině, ale ostatní věci jsme řešili v češtině). Všechno proběhlo v pořádku, ale řekl mi, ať mu ještě mailem pošlu potvrzení o zkušenostech s dětmi pod dva roky, když se budu starat o miminko. Ale to je jen detal. Mail už jsem poslala, tak snad v pohodě. To bylo vše, vrátili mi telefon a já se vrátila k mamče se ségrou, které si zatím procházely Prahu. Něco jsme pokoupily, daly jsme oběd a jely domů.

V minulém článku jsem psala o parťačce do letadla, která také míří do Alexandrie. Tak už máme další parťačku, která bude bydlet kousek od nás. :)

Postupně nakupuji nějakou kosmetiku, co je ve slevě a začíná se to pěkně hromadit. Taky už zbývají 2 měsíce a 8 dní.. :)