Sobota na King's Cross

19. února 2017 v 18:16 |  3. měsíc
Ještě před odletem do Londýna jsem měla určená místa, která jsem chtěla navštívit. Zkrátka takový seznam. A jedno z míst bylo nádraží King's Cross (proč asi, Harry Potter fan). Stále jsme to s holkama odkládaly, protože jsme vždy vymyslely jiný plán, který se líbil všem. Jedno krásné sobotní ráno jsme po snídani měly vyrazit. Ale holky jely do města dřív, protože si musely něco zařídit. Takže mě čekala výzva - dojet na nádraží metrem, kde jsme se měly sejít. Jistě, nic světobornýho, zvlášť když už jsem s holkama metrem jela několikrát, ale sama? Oooukej. Já nikdy nejela sama metrem ani v Praze (vesničan jak vyšitej). Výhoda byla ta, že mě nečekal žádný přestup, ale nevýhoda na mě číhala v tom, že na Northen line byla zrovna výluka a já musela na to metro někam dojet busem. :D Proč to píšu.. Spousta lidí jako já je ze všeho hned vyplašená. Ale vše se dá zvládnout v klidu. Všude jsem se ptala, jestli jedu správně. V autobuse, které nahradilo metro a protom na stanici metra, jestli nastupuju do správné soupravy. Všude byli milí a ochotně mi odpověděli, že jsem správně. Já vím, je to prkotina, ale já se ptoom cítila tak drsně a dospěle. :D Však on mě snad někdo chápe. :) Po výstupu jsem holky nenašla nikde jinde, než ve Starbucks, takže jsme daly kafčo a šly se podívat na King's Cross.

Bylo tam místečko s vozíkem a kufry ve zdi, kde se lidé mohli mohli vyfotit a stáli na to neuvěřitelně dlouhou frontu. Toto jsem si odpustila a šla jsem se podívat do obchůdku s Harrypotrovskými kravinkami a suvenýry. Tam na nás samozřejmě zase čekaly davy lidí, ale s tím se muselo počítat. Byla tam spousta krásných věcí, ale já si jen koupila plakát na zeď s Harrym a asi o týden později mi kamarádka ještě privezla Bertíkovy fazolky. :)


Ve zbytku času jsme se šly podívat o pár ulic dál (to jsem si také před odletem vyhledala, takže jsme šly na jistotu) na Black books. Kdo nezná Black books a má rád britský humor, doporučuji si tento seriál pustit. :) Další cíl splněn.. Tento malý výlet nám zabral celý den a spěchaly jsme na bejbáč - jako téměř každou sobotu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama