Jednodenní výlet do centra Londýna

21. dubna 2016 v 18:22 |  2. měsíc
Ahojky, dneska mám obrovskou náladu psát článek, tak toho musíme využít.. :D Ještě než budu psát o výletu do centra, který se konal v neděli, tak napíšu pár vět o sobotě. A proč vlastně? Protože se mi konečně naskytnul extra job. Jedna holčina psala na FB, že pokud by měl někdo zájem o úklid u její HF, zatímco ona bude v ČR, tak ať se jí ozve. Tudíž jsem hned slečně napsala a ta předala mé číslo své HM. Nejřív jsme se tak napůl domluvily na pátek, protože to mám mít odpoledne volno, ale když jsem se pak ptala své HM, jestli mě nepotřebuje, tak mě samozřejmě potřebovala celý den. Nakonec to dopadlo tak, že bych to i v klidu stihla. No, nevadí.. Domluvily jsme se tedy na sobotu v 8 ráno, abych z toho dne taky něco měla - to byl její nápad. Nařídila jsem si budík na 7 a šla spát. Okolo půlnoci mě probudila smska od té paní, ať se stavím až tak kolem půl 10. Taky mi to mohla napsat dřív, protože bych se takhle zbytečně porbudila dřív (stejně jsem od těch 7 strašila), přeřídila jsem si tedy budíka na 8 a zase spala. Ráno jsem poprvé jela sama autobusem, tak jsem to úspěšně zvládla. Podruhé už jsem na autobus mávala úplně v pohodě. :D Vtipně jsem se ztratila. :D Když jsem přjela na zastávku, tak jsem šla na druhou stranu, než jsem původně měla, takže jsem si cestu prodloužila o 10 minut, ale uvědomila jsem si to téměř včas, zvlášť když jsem pořád neviděla tu ulici, do které jsem měla odbočit. Napsala jsem omlouvnou sms, že dorazím později, protože jsem vesničan v Londýně. Paní se naštěstí smála a neřešila to. Už si bohužel nepamatuju jméno té HM, ale byla moc hodná a milá. Ale ten bordel všude. Au Pairka se tam musí docela otáčet... Jak jsem mohla přijít jen v sobotu, tak byla celá rodina doma, což se uklízelo docela blbě. Když jsem vysávala u 11-ti letýho kluka v pokoji, tak on ležel na zemi a pak jsem ho musela poprosit, aby se zvednul, abych pod nim mohla vysát. :D Tak si lehnul od postele. :D Když jsem přijela domů, tak jsem byla domluvená s kamarádkou na nákupy v Brent Cross, ale když jsme pak přijížděly domů, tak mě hrozně bolely nohy, až jsem z toho nemohla spát. Asi jsem se trochu přecenila a to mě měl další den čekat výlet do centra.

Ale ráno jsem se probudila v plné síle. Uklidila si pokoj a připravila se. Nakonec jsme vyrazily o hodinu déle, protože kamarádka měla dlouhý babysitting a chtěla se vyspat, tak jsem na ní ochotně počkala.


Jely jsme autobusem k Buckinghamskému paláci, odkud jsme šly pěšky podél Temže k Tower Bridge. Zmíním snad jen jednou, že všude byly mraky lidí, ale mě to zážitek nezkazilo. Naštěstí bylo krásné počásí, takže o to byla procházka ještě hezčí a fotky se také povedly.


Na výměnu stráži, bylo už pozdě, takže ji uvidím někdy příště, ale Buckinghamský palác stál za to ho vidět, ostatně jako všechno tam.


Od paláce jsme pokračovaly dál a příští zastávka byla Big Ben. Musím říct, že mě ta budova ohromila. Ty hodiny jsou opravdu obrovský. :D Já vím, že je to asi jasný, když to nese i v tom názvu, ale je to jiné než na fotkách. Když jsem procházela těsně pod nimi, tak jsem si mohla vykroutit krk, jak jsem se pořád ohlížela nahoru. Něco neuvěřitelného..
A už bylo v dohledu London eye. Na atrakci jsme nešly, protože máme v plánu navštívit jinou vyhlídku na Londýn - Sky Garden. Hned vedle London eye byl Mekáč a my měly hlad, tak jsme tam hned zaparkovaly a strávily tam asi dvě hodiny. :D Tedy hodinu v McDonald's a další hodinu jsme byly v takovém zábavním centru, které bylo ve stejné budovně jako Mekáč. Potom jsme si ještě chvilku sedly venku, koukaly na oko a poslouchaly muziku.


Teď nás čekala proházka podél řeky Temže. Tedy s několika přestávkami: koupily jsme si cukrovou vatu, šly do Starbucks a fotily se u Millennium Bridge, dívaly se na nějaký týpky, co vytvářeli různé obrazy a hrady z písku a tak dále.. a měli napsané na kartonu, abyste jim tam hodili libru a něco si přáli.. Nějaký člověk tam dělal bubliny a to vypadalo úplně parádně u té řeky s výhledem na Katedrálu sv. Pavla a ještě jak svítilo sluníčko.
Shakespearův Globe

A konečně jsme došly k Tower Bridge. Já z toho byla úplně unešená hned, jak jsem ho uviděla, protože Tower Bridge se mi z těch všech úžasných památek a atrakcí líbí nejvíce. Takže jsem si ho vyfotila ze všech úhlů a přešly jsme po něm Temži. Než jsme se vydaly domů, tak jsme si ještě sedly u řeky a dívaly se na most a na ostatní budovy Londýna přes řeku.

Byl čas se dostat domů, takže jsme došly na zastávku a čekaly na bus. No, a co pro nás nepřijelo? Typický, historický, červený, dvoupatrový autobus. A ještě k tomu jsme jely zadarmo. :D Nejprve jsme seděly dole, ale když nastoupila skupina lidí, šly jsme nahoru, kde jsme byly samy. Byl to neuvěřitelný zážitek. Projížděli jsme Fleet street na Trafalgar square, odkud jsme pokračovaly přes Piccadilly Circus na Golders green (tam jsem minulý týden nakupovala ty české potraviny) a domů.
Musím říct, že toto byl nezapomenutelný zážitek. Londýn je nádherné město a já jsem vděčná za to, že jsme ho mohla navštívit. Nádherná architektura, bohatá kultura, je toho spousta, co může hlavní město Spojeného království nabídnout.

Pokud chcete vidět mé fotky dříve, než v článcích, můžete mě sledovat na Instagramu: iamtercie. :)

To bude pro dnešek vše, děkuji za přečtení a přeji příjemný zbytek dne. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 22. dubna 2016 v 11:32 | Reagovat

Nádherná reportáž, díky. Jen nevím, co znamenají zkratky HF, HM? Napiš mi do komentářů posledního článku na http://clupmi.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama