Dost bylo snů

19. dubna 2016 v 12:27 |  2. měsíc
Docela mě zaujalo téma týdne, které se nazývá "Dost bylo snů". Než jsem se pustila do článku, tak jsem si přečetla pár článků na toto téma. Nespočet z nich napsali lidé, kteří už ve své sny nevěří a nebo zratili naději, že se jim sny vyplní. Teď je ale otázka - v čem je ta "chyba"? Slovo chyba jsem dala do uvozovek z důvodu, že ne vždy se může jednat o negativní překážku v našem plnění snů. Třeba když máte sen, že procestujete celý svět, ale poznáte může, či ženu a rozhodnete se zůstat, kde jste a založíte rodinu. Svým způsobem vás to posune dál. Však to je také něco, co v životě dokážete a cestovat se dá i s dětmi. Ne možná v takové míře a takovým způsobem, jakým jste chtěli, ale myslím si, že to lze. Podle mého názoru není nikdy pozdě si plnit sny. A to nemluvím jen o cestování.


Mně bude 20 let. Ačkoliv mám v Čechách milující rodinu, která mě podporuje ve všech směrech, nic mě doma nedrží. Pořád se ve mně pere myšlenka, až se vrátím z Anglie, tak jestli zůstanu doma nebo bych zkusila mou vysněnou Ameriku. Jenže tady se nabízí ta otázka. Zůstat doma v Čechách, kde mám celou svou rodinu, přátele, takovou tu jistotu, že tam nejsem sama. Nebo vycestovat dál do světa a být zase sama, volat s rodinou přes skype, nevidět naše pejsky.. Abych pravdu řekla, tak se docela bojím, až se vrátím do ČR. Na jednu stranu se těším na to, co jsem tu už vyjmenovala a na tu druhou se mi tam vůbec nechce, protože hlavně nevím, co tam budu dělat. Takže na návrat jsem zvědavá a snad během toho času tam zjistím, co chci dál, protože se nechci za pár let probudit a říct si, proč jsem to nezkusila a neodjela.


A k tomu se váže téma Dost bylo snů. Co když jednou budu přemýšlet o tom, že jsem své sny zahodila? Ale jak už jsem psala. Na sny není nikdy pozdě. Třeba se naskytne jiná možnost si své sny splnit. Přeji vám všem, aby se vám všechny vaše sny splnili. A i když máte pocit, že váš život nemá směr, nezoufejte. Ono se něco najde. :) Jako třeba já a Anglie. Po maturitě jsem nevěděla, co se sebou, odešla jsem z vysoké a najednou nevěděla, co mám dělat a že vlastně vůbec nevím, co dál. V lednu mě napadlo odjet dělat Au Pair do Anglie a v březnu jsem odletěla. Někdy to prostě přijde znenadání...

Přeji vám hezký den. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 19. dubna 2016 v 15:13 | Reagovat

jsi krásná dívka, moc ti to sluší :-) ;-)

2 Terka Terka | 19. dubna 2016 v 16:28 | Reagovat

Jee, tak to dekuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama