Objevování Londýna a St Patrick's Parade

15. března 2016 v 12:19 |  1. měsíc
Taaak fajn.. Tenhle článek jsem měla napsaný už včera, ale nějakým záhadným způsobem mi to celý spadlo a článek se mi smazal, tak jsem se uklidnila a napsala ho dnes znovu. Tak tady je.

V sobotu mi šel HD ukázat, kam budu doprovázet malého Charlieho. Další štreka. Všude, kam musím s dětmi jít je docela daleko. A ještě k tomu oba to mají na úplně jiné straně, takže já musím tam a zase zpátky. Mám víkendy volné, tak jsem přemýšlela, co dělat. Už jsem hrozně chtěla vypadnout z baráku a začít prozkoumávat okolí. A hlavně už jsem měla klíče. Tak jsem jela s holkama - také to jsou Češky :) a bydli kousíček ode mě, do Bretton Cross, do obchodního domu. Konečně jsem mohla použít Oyster card - to byl dárek od mých HP a i mi jí nabili 10£, což od nich bylo moc milé. Jako obchody nic moc, ale mají tam toho všude miliardu a ty záchody tam. Já vím, že to zní divně, ale já jsem ni takového dřív neviděla. Podívejte sami.


Strávily jsme tam odpoledne a jely zase zpátky. Večer jsme si pak šly sednout na víno a ještě i na sushi. Musím říct, že to tady mají šíleně drahý. Jak jídlo, tak i alkohol, když si jdete někam sednout. To jsem věděla, než jsem sem přijela, ale i tak mě to docela zaskočilo, protože vážně nevím, jak s tímhle budu šetřit.Jo a také mám dobrou zkratku. Přes hřbtov. Tohle je fotka, když jsem tu chvilku před půlnocí procházela. Docela mě zamrazilo, i když vím, že strašidla neexistují. :P :D


Doma jsem si musela poradit s alarmem, ale vypadá to, že jsem to zvládla úspěšně, když si nikdo nestěžoval. :D

V neděli jsem chtěla jet na Oxford street, ale holky navrhly, že bysme mohly se jet podívat na St Patrick's Parade do centra. Já souhlasila, protože na Oxford street můžu vždycky a na tuhle událost jsem chtěla jít, ale zapomněla jsem na to, tak jsem ráda, že to napadlo holky. Byl to skvělý zážitek. Jely jsme autobusem, dvoupatrovým, což se mi dost líbilo. To mi přijde, že k Londýnu prostě patří. Asi hodinu jsme stály na místě a koukaly na průvod.Bylo to dost povedené a dlouhé.

Poté jsme šly na Trafalgar square, kde hrála hudba. Ochutnala jsem pivo Guinness s koupila si šálu na památku.


Bylo tam strašně moc lidí, ale skvělá atmosféra a nádherné počasí.


Dostaly jsme hlad, tak jsme hledaly vhodné místo, kde bychom se najedly. Zavítaly jsme do Chinatown. Prohlédla jsme si nějaké produkty, které nabízeli v místních obchodech a vybraly si restauraci, ale shodly jsme se na tom, že nám tam nehutnalo.Po jídle jsme se rozhodly, že pojedeme domů. Samozřejmě jsme zůstaly stát v zácpě, protože bylo mezi 17 a 18 hodinou a to je Londýn zasekanej. V půlce cesty nám řidič oznámil, že nejede až na konečnou zastávku, ale vykopnul nás o několik zastávek dříve, ale i tak jsme to měli celkem blízko. Přišla jsem domů zmrzlá, protože i když bylo přes den nádherné počasí, tak večer jsme klepaly kosu. Pak mi ale bylo od HM řečeno, že je rozbitý topení. Well. Už se těším na další víkend. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 16. března 2016 v 9:23 | Reagovat

Tak z toho suši bych si dal jen ty hůlčičky. Můžeš mi je z Londýna přivést. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama