Můj první pracovní týden

18. března 2016 v 17:43 |  1. měsíc
Tak dneska je pátek a já jsem úplně vyšťavená. Musím říct, že mám o tom všem smíšený pocity. Věděla jsem, že v UK to funguje tak, že děláte hodně domácích prací, ale přijde mi, že mě mají spíš jako služku.

V pondělí mi HM ukazovala kde co všechno je a co všechno mam udělat. Uklidit kuchyň po snídani, ustlat jim postele, uklidit koupelnu, vynést odpadky, vysát, vyklidit nákup, který si objednají a on jim přijde domů, vyžehlit a uklidit jim oblečení. Stále nám nefungovalo topení, takže jsem se zahřívala žehlením. O to tu není nouze. Byla jsem doma a čekala, až to opravář spraví. Ale neopravil nic a já se mu snažia rozumět, co mi říká a to asi vypadalo komicky. Ale co, to nejdůležitější jsem pochopila, že to prostě neopravil. :D Tak mi pak psala HM, jestli bych zítra ve svém volnu nemohla být doma, protože přijede někdo jiný se na to podívat. Tak já samozřejmě souhlasila.

V úterý jsem šla doprovodit Charlieho do školky a při cestě mi usnul. :) Doufala jsem, že to najdu v klidu a nebudu nikde bloudit, protože už takhle to byla štreka. Po návratu domů jsem čekala na dalšího opraváře a ten topení naštěstí spravil. Takže se mohlo z vesela prát. Udělala jsem běný úklid, co dělám každý den a pak jsem šla vyzvednout ze školky Louise. Musím teda říct, že malej je rozmazlenej a zlobivej. Jasně, děti zlobí, ale tohle jsem ještě neviděla. Když mu něco odmítnu, tak se začne vztekat. Když na něj sáhnu, začně sebou škubat, jak kdybych mu ubližovala. A když něco chce, tak to opakuje dokola tak dlouho, dokud to nedostane. Rozhodla jsem se ale, že se nebudu rozčilovat, že mi to za těch pár měsíců nestojí. :D Odpoledne jsem měla volno a večer zase uklízení včetně žehlení. Padla jsem na ústa a šla spát.

Ve středu jsem hlídala Charlieho. Ten je zlatý miminko, pořád se směje, ale teď mu rostou zoubky a je nachlazenej, tak s tím trochu bojujeme. Odpoledne jsem se šla podívat po okolí, ale nic moc zajímavého jsem neobjevila, co by stálo za zmíňku. Samozřejmě denní úklid už nepočítám. A poprosila jsem HM, aby mi objednala selfie tyč, ať se můžu u všeho fotit. :DD

Uvědomila jsem si, že s mým platem a s místními cenami toho tady moc nenašetřím, to znamená, že si hledám nějaký extra job. Poprosila jsem HM, jestli by se nezeptala svých známých, zda nepotřebují někoho na babysitting apod., tak snad se na mě nevykašle, protože každá libra dobrá..

Včera, ve čtvrtek, když jsem vyzvedávala Louise ze školy, tak se mě ptal jeden týpek na cestu k metru. My byli od stanice ale docela daleko a asi bych mu nezvládla popsat tu pro mě složitou cestu, tak jsem mu nabídla, ať jde kousek s námi a že mu pak ukážu, kam má pokračovat. Po cestě jsme kecali, za co jsem ráda, protože jsem taky mohla mluvit anglicky s někým jiným, než je moje HF. Pochválil mi angličtinu a povídal o sobě. Byla to fajn společnost. Když jsme se loučili, tak jsem mu ukázala směr, kam má jít.

Jinak jsem si malýho pěkně vycvičila na čokoládu.. :D Včera jsem navrhla, že když mi bude pomáhat otevírat dveře ve školce (strašně ho to baví a nenechal by je otevřít mě), tak zato jak je hodnej kluk, dostane doma čokoládu. No a on to pochopil jako pravidlo. Konečně se i trošku rozpovídal. Dneska jsem hlídala Charlieho a HD pracoval z domova. Chudák jak je Charlie nemocný, tak vůbec nechtěl spát, když měl nap a pořád plakal. Zeptala jsem se HD, jestli půjde pro Louise do školky on nebo jestli mám jít já. A on mi odpověděl, že klidně půjde on a že já zůstanu s Charliem. Chvilku před tím, než měl vyrazit, tak mi řekl, ať jdu vlastně nakonec já, že on má ještě nějakou práci. A od té doby, co jsem přišla, tak sedí u televize. To jsem si jen chtěla postěžovat. :D

Nevím no, co si o tom všem mám myslet. Třeba to za týden uvidím jinak. :) Samozřejmě nebudu každý týden rozebírat všechny dny. Z tohohle jsem se musela jen vypsat, protože je to pro mě nové. Pak budu psát jen o těch zajímavých příhodách.. Nebojte. :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 19. března 2016 v 8:45 | Reagovat

No, nemáš to lehké.

2 Lucy Lucy | Web | 19. března 2016 v 20:24 | Reagovat

Tenhle článek bych mohla číst pořád. Nevím proč ale je to tak :)

3 Terka Terka | Web | 19. března 2016 v 20:29 | Reagovat

[2]: Děkuju, to moc potěší. :)

4 Kacul Kacul | 21. března 2016 v 21:06 | Reagovat

BLOG je super nápad, jako bych tam byla.
Těším se na další článek,zlato.

5 Terka Terka | 25. března 2016 v 19:07 | Reagovat

[4]: Děkuju moc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama