Co si zařídit před odletem

17. března 2016 v 21:23 |  Před odletem
Tenhle článek už jsem chtěla jednou napsat, ale vůbec nebyl čas to nějak zformulovat. Tak o co se jedná.. Napsat tento článek mě napadlo, když se mě známí ptali, co všechno se musí zařídit před odletem a tak dále.. Jen chci upozornit na to, že to, co sem píšu je z mojí hlavy a jak jsem to zařiovala já. Nemusí to být nikde dané, takže je to podle mě. Může to sloužit pro inspiraci a případnou pomoc. Hlavně to píšu proto, že mě se nějaké věci docela těžko hledaly a s některými jsem se musela poprat sama, i když jsem měla lidi, kteří mi poradili, když mohli. Kdyžtak neváhejte napsat a zeptat se, ale taky nevím všechno. :)

Tak to vezmeme od začátku..

Chtěla jsem vycestovat jako Au Pair přes agenturu, protože nemám takový nervy na to, abych odjela do neznáma na vlastní pěst. Toto je jen na vás, do Anglie nejste povinni jet přes agenturu. Ale já si nedokážu představit, že bych jela někam a nevěděla bych jestli to jsou opravdu ti lidé, co byli na obrázku, i když existuje skype. Nevím, radši jsem si zaplatila agenturu.

Agentuře, přes kterou jsem jela já (nevím, jak to mají ostatní) platíte poplatek podle toho, kolik budete týdně vydělávat. Toto všechno mají agentury uvedené na svých stránkách.

Pokud jedete na vlasní pěst, najděte si různé servery jako je nejznámější AuPairWorld (ostatní ani neznám, nikdy jsem se o to nezajímala, ale na Googlu je toho spousta, si myslím) a založte si profil.

Pokud jedete přes agenturu, vyplníte přihlášku. Moje kamarádka musela vyplňovat papírovou, ale já už mohla online, takže je to pohodlné a rychlé. Napíšete tam údaje o sobě, co rádi děláte s dětmi a jaké máte zkušenosti s dětmi a tak dále.. Prostě easy. K přihlášce potom dodáte reference, které agetura ověří. Já už měla reference napsané, protože jsem se předtím hlásila jako Au Pair do Ameriky, takže jsem to dodala okamžitě a za pár dní se mi ozvali s rodinou. Mě se ozvaly dvě rodinky. Nebo spíš paní v agentuře mi poslala jejich údaje a když jsem řekla, že se mi líbi, tak jsem se s nimi pak domluvila na skype. Původně jsem k té mojí rodince jet neměla, protože chtěli Au Pair docela pozdě a já potřebovala co nejdřív, ale kvůli mně to přesunuli, tak jsem na ně ráda kývla.

Máte rodinu a co teď. Jako první bych začala vyřizovat letenku. Když si jí kupujete sami, tak dejte vědět agentuře kdy a v kolik byste letěli, protože ta vám to musí schválit. To jsem já nevěděla a málem jsem si koupila letenku na den a hodinu, která mé rodině nevyhovovala. Poté bych začala pomalu shánět kufry, pokud nemáte. Já letěla společností, která garantovala jedno malé příruční zavazadlo zdarma. Rozměry najdete na stránkách nebo na skupinách na FB vám někdo určitě rád poradí, kdo už tou společností letěl.

Agentura po vás bude chtít, abyste poslali výpis z rejstříku trestů a potvrzení od lékaře. To jsou další výdaje, na které se připravte. Třeba mě prohlídku u lékaře přesunuli a málem jsem jí nestihla. Došla jsem si radši i k zubaři, abych měla klid.

Dárky pro děti jsem nakupovala skoro jako poslední, protože jsem ani nevěděla co. Každopádně fantazii se meze nekladou. Může to bý anglicko-česká knížka třeba o Krtečkovi, pohledy vašeho města, plyšáci, nějaká typická věc pro vaše město. To je opravdu na vás, ale já třeba měla tak omezené výdaje, že jsem jim nemohla přivézt celé Vary. :D

Také jsem se musela odhlásit z pojišťovny a u té stejné jsem si pak zažádala o cestovní pojištění. Na pojišťovně vám vše vysvětlí a řeknou, jak má být a ví to asi lépe než já. Akorát si dejte pozor, aby vám do toho pojištění započetli i to, když se vám něco stane při práci, protože na pojišťovně mi říkali, že některé pojišťovny to dají jen jako cestovní a ne jako pracovní, takže se to pak prý šetří a jsou s tím problémy. Ale zase si připravte pár tisíc..

Já si nakoupila pár liber do začátku a fakt se mi hodí, než dostanu výplatu, takže to určitě stojí za to, si peníze vyměnit.

A nezapomeňte si adaptery jako já. :D Já ho třeba ještě neviděla ani v jednom obchodu a bez něj budete nešťastní.

Za to všechno dáte docela dost peněz, ale věřte mi, že se vám to vrátí. Jak finančně, tak i nezapomenutelnými zážitky. Přeju vám, ať už se chystáte kamkoliv, aby vám vše vyšlo. Pokud jedete jako Au Pair, tak ať máte hodné rodiny a abyste se u nich cítili, co nejlépe. Začátky jsou těžké. Sama je prožívám, ale věřím, že se to zlepší. Doufám, že jsem vám alespoň s něčím pomohla a pokud to někoho otravuje, tak to nemusíte číst.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 18. března 2016 v 10:58 | Reagovat

S chutí jsem si to přečetl, i když jako Au Pair určitě nikam nepojedu. Opatruj se, ať se dílo daří.

2 Terka Terka | 18. března 2016 v 17:45 | Reagovat

Díky, je to potěšující. :)

3 m. m. | E-mail | Web | 8. září 2016 v 14:28 | Reagovat

Adaptéry jsou obvykle k sehnání určitě v takových těch Electroworldech, ale osobně jsem si ho kupovala taky v Poundworldu ;) Poundlandy, Poundworldy, 99p stores a podobné obchody mívají celkem často i zboží tohohle typu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama