Únor 2016

11 dní

28. února 2016 v 11:54 Před odletem
Taaak už se to blíží a já za necelé dva týdny letím. Nepsala jsem články, protože jednotlivé zařizování by nemělo cenu psát, tak to shrnu v tomhto článku.

Nejdřív jsem musela k zubaři, abych mohla jet s tím, že mám zuby v pořádku a také se má návštěva obešla bez komplikací. Samozřejmě jsem v čekárně seděla přes hodinu a potom jsem byla v ordinaci asi 3 minuty. No, hlavně, že jsem neutrpěla žádnou újmu. :D Jak jsem psala, že jsem měla jít na lékařskou prohlídku, tak ta se mi odložila, protože v ten den byl nespočet lidí akutně nemocných a na mě neměli čas a prostor. Tudíž jsem se k lékaři dostala až tento čtvrtek, což můžu být i ráda, že se mi povedlo. Takže potvrzení mám, ale až se sem budu vracet na přijímačky na začátku června, budu se muset ještě objednat na nějaké vyšetření kvůlii mým potížím s dýcháním poslední dobou. Boží. Také na mě začíná něco lézt a to se mi momentálně moc nehodí.

Sehnala jsem si i kufr, takže mám další věc odškrtnutou. Jsem ráda, že se mi ten kufr naskytnul, protože jsem všude sháněla levný, velký, stabilní a aslespoň trochu hezký kufr, samozřejmě neúspěšně, protože když něco sháníte, tak to prostě jen tak neseženete, ale nakonec mi jeden dala mamčina kamarádka, takže jsem na této věci ušetřila, protože ty výdaje jsou opravdu nemalé. Takže za to jsem jí vděčná. Pomalu dokupuji kosmetiku a věci související s hygienou. Balit budu až příští víkend, protože si toho moc brát nebudu a ještě mám čas. :D Takže později napíšu, co jsem si vše sbalila s sebou a přídám i fotku kufru.

Mezitím jsem ještě poštou poslala všechny dokumenty (smlouvy, potvrzení od lékaře, výpis z rejstříku trestů atd..). Byl už také čas si začít zařizovat pojíštění, které dořeším těsně před odletem, jako plnou moc. Příští týden jdu na odběry krve a musím do Plzně odhlásit se z vejšky a odevzdat JIS kartu a to je ze zařizování asi zatím vše.

Krásný sv. Valentýn

14. února 2016 v 17:15 Tak různě
Dnes vám chci popřát šťastného sv. Valentýna, ať už tento svátek slavíte nebo ne.

Samozřejmě jsem názoru, že lidé se mají mít rádi celoročně a dokazovat si lásku i jindy, než tento den. Ale zároveň si myslím, že spousta děvčat a žen ocení, když jim jejich milovaný dá zrovna dneska třeba kytku nebo je pozve na večeři, i kdyby ji měl sám uvařit. Nebo naopak, děvčata mohou obdarovat svého chlapce. Dneska jsem se na Facebooku dostala ke statusům, kde lidé nadávají na tento svátek, jsou silně proti tomu, aby se lidé předváděli. Možná tiše závidí, že netráví Valentýna jako někdo jiný, nebo je ovlivněn jinými statusy a nebo tento svátek prostě nemá rád z různých důvodů. Ale přijde mi, že to už mohou nadávat na všechny svátky, například, že by rodina měla být častěji spolu a né jen na Vánoce. Je to jen můj názor a oproti tomuto dni vůbec nic nemám.

Takže vy, kdo o to stojíte, užijte si tento den, alespoň lépe než já a přeji vám krásný zbytek dne a ještě hezčí noc. :)


Odkaz na článek

10. února 2016 v 18:17 Tak různě
Na Facebooku jsem narazila na článek jedné autorky, co dělat, abyste pustili z hlavy svého ex a něco na tom je. :D Tak se o to s vámi dělím.

http://youqueen.com/love/relationships/how-to-move-on-from-your-ex-boyfriend/

Letenka koupená

9. února 2016 v 21:33 Před odletem
Tak jsem si dneska zabookovala letenku na 10. 3. Měla jsem původně letět 7. 3., ale psali mi z agentury, že HM si přeje, abych přiletěla 7. 3. ráno, nejlépe abych odlétala v 7 ráno. Takže bych na letišti musela být v 5:00 a to bych nemusela jít pomalu ani spát, protože bysme museli vyjíždět z domova ve 3:00. Tak mi nabídli let v cca 11:05, ale stál skoro 4000 korun. Měla jsem přijet ráno, protože HM se mnou chtěla být co nejvíce a vše mi ukázala, protože jde další den do práce. Což já chápu, proti tomu jsem nic neměla. Snažila jsem se paní z agentury vysvětlit, že šetřím každou korunu a i tento výhodný let je pro mě drahý a že jsem si našla mnohem levnější lety, akorát odpoledne. To jsem moc nepochodila, tak jsem napsala do Anglie a hned to šlo! Přeložili mi příjezd na jiný den, kdy je let i výrazně levnější, protože toho 7. byly lety zrovna nejdražší. Přiletím ve čtvrtek a v pátek má HM volno a budu s nimi celý víkend, takže je to úplně nejideálnější řešení. :)

Příští pátek jdu pro lékařské potvrzení, zítra pošlu potřebné dokumenty a ještě zaplatím programový poplatek. A začne blázinec s balením. Přemýšlím, jestli si koupit nový kufr nebo jestli mi postačí ten, co mám. Snažím se nekupovat žádné oblečení, protože už teď toho mám požehnaně plus boty - ty nejtěžší si budu brát na sebe, ale stejně mi to asi moc nepomůže. :D Už se mi o tom i zdá, trošku i plánuji, co navštívit (jako by pak nebylo času dost :D), ale jsem hrozně nadšená a strašně se těším! Dobrodružství čeká. :)

Až bude čas, tak se i pokusim nějak překopat design tady. Tak až bude zase něco nového, tak se ozvu. :)

MATCH

1. února 2016 v 19:45 Před odletem
Tak se to mi poštěstilo a ta rodinka, o které jsem psala, si mě vybrala jako svoji Au Pair! Jsem neuvěřitelně nadšená. Po skypu s nimi jsem skákala pět metrů do vzduchu. A k tomu jsem viděla na skypu i nejmladší dítko. Druhé bylo někde se současnou Au Pairkou. HM mi navrhla, že mi pošle kontakt na jejich Au Pair, aby mi život v jejich rodině trochu přiblížila, tak jsem slečně hned napsala a ona mi popsala děti, že to starší je hodně energické (což je u dítěte pochopitelné :D), ale jsou jinak báječné. No, tak to jsem na to zvědavá.

Dneska jsem mluvila s agenturou a poslala jsem jim výpis z trestního rejstříku a do konce týdne půjdu k doktorovi. ODLÍTÁM 7. 3.! Nevím, co si mám s sebou zabalit, jaké koupit kufry, co všechno zařídit, nic. Takže na tohle všechno mám měsíc. Naštěstí mám skvělou kamarádku, která v UK byla a ráda mi poradí. Za to jí moc děkuju. Zatím se tím nijak nestresuju, to teprve přijde. :D

Takže se ozvu, až se bude něco dít. Kupování kufru, balení, pojišťovna, odhlášení z vysoké školy atd..